Breaking News

Rusya En İyi Üniversiteler, Rusya’nın En İyi Üniversiteleri

Rusya En İyi Üniversiteler, Rusya’nın En İyi Üniversiteleri

1755 Moskova Devlet Üniversitesinin kurulması ile birlikte günümüze kadar Rusya bünyesine birçok birçok yükseköğretim kurumu katmıştır. Bu sayı 1899 yılında 56’ya ulaşmıştır. Bu süre içerisinde Rusya eğitim konusunda kendini oldukça geliştirmiş gerek akademik kadrosunun sağlamlığı gerekse verdiği nitelikli eğitimlerle Rusya en iyi üniversiteler, Rusya’nın en iyi üniversiteleri bugün olan başarısına ulaşmıştır. Bu üniversitelerde tıp, diş hekimliği, veteriner hekimlik, birçok mühendislik ve mimarlık bölümlerine öğrenciler sınavsız bir şekilde kayıt olabilmektedirler.

Rusya’da Bulunan En İyi Üniversiteler

Rusya en iyi üniversiteler, Rusya’nın en iyi üniversiteleri birçok kritere göre belirlenmektedir. En iyi üniversite sadece ülkemiz içerisinde değil dünya çapında yapılan bir değerlendirme ile belirlenmektedir. QS dünya sıralaması içerisinde ilk 400 içerisinde bulunan üniversiteler en iyi kategorisinde yer alırlar ve bunun getirmiş olduğu avantajları da almaya hak kazanmış olacaktır. Bu sıralamaya dâhil olan üniversiteler en iyi olmalarının yanı sıra kayıt olan öğrencilerine denklik fırsatı da tanımaktadır. Bu denklik ve mavi diploma fırsatı ile mezun olan öğrencilerimiz gerek Avrupa ülkelerinde gerekse kendi ülkelerinde mesleklerini yapabileceklerdir.

Bünyemizde bulunan öğrenciler dil eğitimlerini almalarının ardından ikinci sınıfa geçtiklerinde kendi ülkelerine yatay geçiş yapabilme fırsatı da yakalayacaklardır. En iyi üniversitede sağladığı diğer avantajlardan biri de üniversitenin eğitim siteminin Bologna kriterlerine uygun olması bu sayede yatay geçişi gerçekleşen öğrencilerin kendi üniversiteleri ile ders içerik uyumu oldukça yüksek olduğundan bu konuda herhangi bir sıkıntı da yaşamayacaklardır.

rusya üniversiteleri denklikQS sıralaması, akademik kadronun güçlülüğü, verilen eğitimin niteliği, üniversitede bulunan ekipmanların güncele ne kadar uygun olduğu gibi birçok kriter ile belirlenmektedir. Rusya verdiği eğitimin niteliği ile bugün dünya çapında bilinen bir konumda yer almaktadır. Bu üniversitelerden en çok bilinenleri QS 74.’sü Lomonosov Devlet Üniversitesi, QS 225.’si St. Petersburg Devlet Üniversitesi, QS 250.’si Tomsk Devlet Üniversitesi, QS 326.’sı Rudn Üniversitesi, QS 228.’si Kazanibirsk Devlet Üniversitesi, QS 370.’si Rusya Kazan Üniversitesi, oldukça üst sıralarda yer alan Rusya Perm Üniversitesi, QS 326.’sı Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi ve Moskova Devlet Havacılık üniversitesi bunlardan sadece bazılarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

içerik nedir?
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri