Breaking News

Penil Protez İmplantasyonu Nasıl Yapılır

Penil Protez İmplantasyonu Nasıl Yapılır

Penil protezler hastaların cinsel sağlığı ve mutluluğu için geliştirilmiş kişiye özel protezlerdir. Protezin boyutları hastanın penisine ve testislerine göre değişkenlik gösterir. Penise ve testislere yerleştirilen protezler sayesinde ereksiyon sağlanmaktadır. Penil protezlerde şişirilebilir ve yarı sert (bükülebilir) şeklinde iki çeşit bulunur. Hasta protezin hangisini istediğine ve uygun olup olmadığına karar verildikten sonra kesi yöntemiyle hastaya protezler yerleştirilir.

 Protezin seçimi yapılırken hangi yöntemi kullanarak erekte olacağı, günlük ve cinsel hayatında yaşayacağı kolaylıklar ya da zorluklar göz önüne alınmalıdır. Örneğin; çoklu implant takıldıktan sonra arızalanabilecek daha çok parça olabileceği ve kullanılan malzemeden dolayı maddiyatın artabileceği gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Yarı sert implant kullanıldığında, günlük hayatta kişi penisini saklamakta zorlanabilir. En çok tercih edilen protez çeşidi şişirilebilir olanıdır. Penil Protez İmplantasyonu öncesi; penil protez implantasyonu, ameliyat öncesinde uygulanan tedavilerden yanıt alınmadığı taktirde yaşa bakılmaksızın her hastaya uygulanır.

 İğnelerin ve ilaçların artık etkisinin olmadığı, doktorunuz tarafından operasyona ihtiyaç olduğu tanısı konuktan sonra, bir takım ameliyat öncesi kontroller sağlanır. Tanısı konmuş hastalığınız varsa kalp-damar hastalıkları, şeker hastalığı gibi, ilgili doktorunuza gidip ameliyata uygunluk ve ameliyat sonrası bakım için görüşme sağlamalıdır. Sonrasında aldığınız bilgiler ve test sonuçlarınız doğrultusunda anestezi uzmanının muayenesi doğrultusunda ameliyatın rotası belirlenir.

 Penil protez implantasyonu (mutluluk çubuğu) ameliyatının yapılabilmesi diğer hastalıkların kontrolü dışında, kişinin bu ameliyata fizyolojik olarak hazır olup olmadığının belirlenmesi için ameliyat ile ilgili bir takım testler de istenir. Penise giden kan akışının görülebilmesi için penil doppler ultrasonografi testi yapılarak, radyolojik tetkik yapılır. Fiziki muayene sırasında, hastaya penisin ereksiyon sırasında hangi boyutta olacağının gösterilmesi adına, penis boyu ölçümü yapılır. Anestezi için kan testleri, serolojik testler( vücudun parazit ve bakterilere karşı antikor üretip üretmediğine dair test) , kalp elektrosu gibi bazı ön testler de gerekmektedir. Ameliyat tarihine karar verildikten sonra bir hafta öncesinden kan sulandırıcı ilacı kullanımı doktorunuz kontrolünde bırakmanız veya değiştirmeniz, ameliyattan bir gün öncesinde genital bölgenizi temizlemeniz istenir. Destek ürünlerin (yeşil çay gibi) bir ay öncesinden bırakmanız da istenebilir.

 Mutluluk çubuğu ameliyatına gitmeden önce;

 -Gece yarısından sonra bir şey yiyip içilmemeli (ameliyat saatinden en az 6 saat önce),

 -Rahat giysiler tercih edilmeli,

 -Ameliyat öncesi tetkikleriniz yanınızda olmalı,

 -Genital bölgenizi tıraş etmemelisiniz. Genital bölge tıraşı, o bölgede bakteri barınmaması için, ameliyattan önce hekimler tarafından yapılmalıdır.

 -Cinsel hayatınızı ertelemeyin.

Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com adresini ziyaret ederek, tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

içerik nedir?
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri