Breaking News

Venüs Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?

Astrolojik hesaplamalarda Venüs değerlere işaret ettiğinden para, estetik ve lüks bulduğumuz şeylerle olan ilişkimiz üzerinde etkilidir. Astrolojik açıdan daha önemlisi, doğum haritamızdaki Venüs sevgiye bakışımızı, nasıl merhamet gösterdiğimizi, aşktan ne anladığımızı ortaya koyar. Aşık olduğunuz kişiyle aranızdaki uyumluluğu bulmak için Güneş’e bakarak tahminde bulunmak en basit yoldur fakat, Venüs burcu hesaplaması yapmak tam anlamıyla aşkın kalbine inmenin en geçerli metodudur. Venüs burçlar arasında dolaşımdayken, bir günde ortalama olarak bir derecelik yol alır. Bu hızla bir burçta yaklaşık bir ay geçirdiği manasına gelir. Ayrıca 18 aylık süre zarfında bir kez retro yapar ki, tam konumu anlamanın en garanti yöntemi doğum haritanıza bakmak doğum saatinizde hangi burçta olduğunu belirlemek için çevrimiçi bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır.

Mars Burcu Tamamı Ücretsiz Harita Servisi

Mars hareketini hızla sürdüren bir gök cismidir ve ne zaman ve ne sıklıkta retro hareket ettiğine bağlı olarak iki ila yedi aylık süre zarfında burçları etkisi altına alır. Bilindiği gibi Mars’ın zodyaktaki tam turu ortalama 2 yıl sürer. Bu 2 yıllık döngüyü doğru bir şekilde saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, önümüzdeki devrinde nasıl hareket edeceğiniz ve gücünüzü hangi yolla kullanacağınız ile ilgili iyi bir iş çıkarmış olursunuz. Astrolojik haritadaki Mars’ın katkılarını öğrenmek, nasıl harekete geçtiğiniz ve motivasyon kazanmak için neye ihtiyacınız olduğuyla ilgili fikir verir. Bu bilgi, enerji düzeyinizi artırmanıza ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu hızlıca öğrenmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanmalısınız.

Jüpiter Burcu Nasıl Yorumlanır? Ücretsiz Yıldız Haritası

Jüpiter burcunu bilmenin birden fazla yolu vardır. Çevrimiçi bir astroloji uygulamasından faydalanarak küçük bir işlemle Jüpiter’inizi zahmetsizce hesap edebilirsiniz, tabiki doğuma ilişkin verilerinizi bilmeniz durumunda. Bununla birlikte Jüpiter konumu tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum haritanız varsa Jüpiter’inizin konumlandığı burcu buradan da görebilirsiniz. Özellikle ne anlama geldiğiyle birlikte bu yerleşime ayrıntılı bir şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu tespit etme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Jüpiter’in haritadaki yerleşimi sizinle ilgili tahmin ettiğinizden daha fazla şey söyler, algı kapasitenizi genişletme ve bilincinizi yükseltme metodlarını su üstüne çıkarır. Genişlemeyi ifade eden Jüpiter genelde diğer özelliklerinin yanı sıra üst düzeyde doğruluk ta verir. Jüpiter’in yer aldığı burcu gerçek manada anlamanız, hayatınıza daha fazla şans davet etmenize de imkan sağlar.

Satürn Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Astrolojik haritada, Satürn’ün bulunduğu burç, kendimizi nasıl sınırlandırdığımızı, korkularımızı ve sorumluluk hislerimizi ortaya koyar. Satürn burcu, sorumluluklarımıza nasıl yaklaştığımızı açığa çıkarabilir ve bununla birlikte, normal olarak açıklamakta zorlandığımız ve üstelik kişiliğimize ait olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret eder. Satürn, gezegeni her bir burçta yaklaşık iki buçuk sene konaklar ve doğduğunuz andaki burca tekrar dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. Bu ana Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir olgunluk süresidir. Satürn’ün bu devri aynı yaş grubunun birbirine yakın hayat dersleri öğrendiği manasında yorumlanır. Websitemizde bulunan Satürn burcu tespit etme uygulaması yardımıyla Satürn’ün yer aldığı astrolojik pozisyonu bulabilirsiniz.

Güneş Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Burcunuzdaki Güneş temel kişiliğinizi ve yaşamın olağan akışı boyunca aynı kalan esas özelliklerinizi belirler. Bu sizin dünyaya yansıttığınız görüntü, içten gelen özelliklerinizdir. Gerçekte bir yıldız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında yer alır ve aynen bu biçimde Güneş burcunuz da benzersiz şahsınıza ait merkezinizi belirtir. Kendi kişisel özelliklerinizi anlayabilmek için sitemizdeki Güneş burcu sisteminden yararlanabilirsiniz. Güneş, zodyaktaki en önemli yönetici olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en parlak güç olarak kabul görür. Güneş’in enerjisi, öz kimliğinizle ve tüm hayatınız boyunca kim olmak için evrimleştiğinizle ilişkilendirlir. Işığınızı dünyayla nasıl etkileşime sunduğunuzu ortaya koymakla kalmaz ki aynı zamanda sahip olduğunuz şeylerin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun ana yapısıdır. İhtiyarladıkça, Güneş burcu etkisi artar çünkü ilerleyen yaşlarda, gerçekte kim olduğunuzla alakalı kendinizi daha iyi anlama olgunluğuna erişirsiniz.

Ay Burcu Tüm Burçların Yorum ve Hesaplamaları

Astrolojik hesaplamaların genelindeki gibi, Ay burcunun tespit edilmesi için de doğum bilgilerinin tam olarak bilinmesi şarttır. Bu bölümün doğruluğu çok önemlidir, çünkü yalnızca birkaç dakikalık fark farklı bir burca işaret edebilir, bu nedenle emin olmak için mutlaka özenli olunması gerekir. Tam bilgilere sahipseniz, websitemizdeki gibi doğru hesaplama yapan bir çevrimiçi hesaplama sistemi sağlıklı sonucu verecektir.

Şahsınızın ya da doğum bilgilerini bildiğiniz birinin duygusal özelliklerini öğrenmek için, internet sitemizdeki Ay burcu bulma programından yararlanabilirsiniz. Şayet Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenme merakı içerisindeyseniz doğduğunuz tarih, saat ve bölge bilgilerinizi forma girmeniz gerekiyor. Hemen ardından butona tıklayın. Şayet başka bir insana ait Ay burcu raporuna göz atmak isterseniz ilgili kişinin doğum saatini, Ay’ın anlık konumunu merak ediyorsanız, bugüne ait zaman bilgilerini forma yazmanız gerekiyor. Bununla birlikte o tarih ve saat içerisinde Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o astrolojik konumda ne anlamlarının olduğunu görebilirsiniz.

Duygusal alandaki birçok konuda tesirli olan Ay’ın doğum haritasındaki yeri astrologların çok önemsedikleri ve üzerinde durdukları başlıca konular arasındadır. Doğum haritasında, Ay’ın burçlara göre konumu, bilhassa insanlara içgüdüsel anlamda nasıl reaksiyonlar verdiğimizi bildirir.

Ay’ın bir manada koruyucu bir şekilde Güneş’in etrafında dönmesi ve Güneş ışıklarını bizlere iletmesi gibi, doğum haritamızdaki Ay da kendimizi korurken seçtiğimiz yöntemleri, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi gösterir.

Ay burcu bilinçaltımızı yönetiği için duygu dünyamızla alakalı birçok mesele Ay burcumuzla direkt olarak ilişkilidir ki, zevkle yaptığımız konular hatta alışkanlıklarımız bile burçlardaki Ay’ımızın tesiriyle açığa çıkan konulardır. Duygularımız üzerindeki etkisi sebebiyle yaşamımızın tüm alanlarını tam manasıyla tesiri altında bırakabilir ancak, en önemlisi sosyal ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay burcumuz bir manada sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal rahatlama yöntemlerimizi de etkiler.

Merkür Burcu Hesaplama Uygulaması Astrolojik Harita

Merkür’ün konumlandığı burç, kalıpları anlama, bilgiyi toplayıp yayma ve başkalarıyla fikir ve bilgi alışverişinde bulunma biçimimizi şekillendirir. Merkür yerleşimimiz iletişim tarzımız üzerinde tesirli olduğundan, ve düşüncelerimizi şekillendirdiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünü etkiler. Merkür burcunuzdan ne tür etkiler aldığınızı anlamak için Merkür burcu hesaplama sitemiz aracılığı ile hesaplama işleminizi yapmalısınız. Merkür yerleşimimiz nasıl düşündüğümüzü, yazarlıkla ilgili yeteneğimizi ve başkalarıyla nasıl iletişime geçtiğimizi anlatır. İlk tanıştığımız kişinin, aslında Güneş burcuyla değil, Merkür burcu ile muhatabızdır. Burçlara göre değişik manalara gelen Merkür burcu, potansiyel zekamızı ve bu zekayı ne tarafa yönlendirdiğimizi gösterir.

Doğum Haritası Analizi ile Neler Öğrenebilirsiniz?

Doğum haritalarındaki gezegen yerleşimlerinin yoruma muhtaç kısımları olmakla birlikte, esasen çoğunlukla aynı manaları ifade eder. Bu anlamda bire bir olmasa bile farklı astrologların yaptıkları yorumlar bir birleriyle benzeşir.

İnternette pek çok ücretsiz yıldız haritası hizmeti bulunduğunu görüyoruz. Bu hizmetleri incelediğimizde, bazılarının yalnızca işaret ve sembollere yer verdiğini, ancak bunların ne şekilde yorumlanacağını herkese göre anlaşılır şekilde ortaya koymakta yeterli olmadığını görüyoruz. Oysa ki astroloji uzmanı olmayanlar detaylı doğum haritası analizlerine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak detaylı açıklamaları kapsayan bir ücretsiz doğum haritası sitesi olarak yayın yapıyoruz.

Astrolojik doğum haritası bir kimsenin doğum anında bulunduğu bölgenin koordinatına göre astrolojik yönden tesir eden gezegen ve yıldızların yerlerini görmemize olanak sağlayan bir haritadır.

Doğum haritalarıyla çalışırken işlemlerde kullanılacak olan saat ve konum bilgilerinin doğruluğu son derece önemlidir ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen bir iki dakikalık yanlışlığın bile tüm harita hesaplamasını etkileyeceğini unutmamak gerekir. Natal haritaların doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve işaretlerinin yorumlanabilmesi için, doğum anının kesin olarak bilinmesi şarttır. Sitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası hesaplama uygulaması da, gün, ay, yıl ve saat olarak gireceğiniz bu bilgiler çerçevesinde kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

Astroloji sahasında uzman olmadan da kendinize ait son derece detaylı doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğum anınıza ilişkin tarih verilerini ve doğduğunuz şehri seçmeniz yeterlidir. Natal haritamı göster butonunu tıkladığınızda hemen haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Uzun seneler evvel astrolojiyle ilgili olanların gök günlüklerinden yararlanarak uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum haritalarını, günümüzde teknolojinin yardımı ile kolayca çıkarmak ve tüm ayrıntılarını incelemek mümkün hale geldi.

Natal (doğum) harita hesabı yapmak hayli teknik bilgi gerekliliği içeren, son derece karmaşık ve zor olan bir iştir. Dolayısı ile bir kişinin kendisine ait doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece mümkün değildir. Sevindirici haber şu ki, günümüzde tüm hesaplamaları sizin için yapan bilgisayar destekli yazılımlar oluşturulmuştur. Biz de uygulamamızı kendinize ait doğum haritasını en kolay yoldan çıkarmanız için tasarladık.

Ephemerisler (gök günlüğü) tüm tarihler için astrolojik gök cisimlerinin bulunduğu burç ve dereceleri tespit etmeye yarayan teknik bilgilerden oluşur. Bu çizelgeleri inceleyerek, konumları görebilirsiniz görebilirsiniz buna rağmen, gerek haritayı eksiksiz olarak çıkarmak ve gerekse anlamlandırmak işinde çaresiz kalabilirsiniz. Harita verilerinin okunması yalnızca astrologlar tarafından yapılabilecek oldukça zor bir iştir. Böyle bir hizmet için uzman astrologlardan ücretli danışmanlık hizmeti alabilir sitemizde sunduğumuz ücretsiz hesaplama sisteminden yararlanabilirsiniz.

Kabaca tarif edersek ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji ilminde uzmanlaşmış kişilerin bilgi ve tecrübelerinin teknoloji sayesinde bilgisayar programlarına aktarılarak sunulan türüdür.

Güneş, Ay ve gezegenlerin konumları her saniye değişse bile, natal haritalar belli bir coğrafi konum ve ana bağlı olarak uzayın bir resmi niteliğinde olduğu için değişmez ve sabittir.

Ücretsiz Yükselen Burç Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

Yükselene yerleşen burcun neyi işaret ettiği ve dışarıya nasıl bir imaj yansıttığı, hesaplama sonrasında çıkan bilgilerle beraber verilmektedir. Yükselende konumlanan burcun önemi esas burçtan bile fazladır desek yeridir. Çünkü 1. Ev (yükselen) tespit edildiğinde tüm ev konumlarının öbür ayrıntıları da çıkarılabilecektir. Astrolojide bir kural olarak tahminler muhakkak yükselene göre yapılır. Yalnızca bu bile 1.Evin önemini ispat eden yeterli bir göstergedir aslında. Şehir ve doğum saati bilgilerinizi girerek mutlak surette hangi yükselen burç olduğunuzu tespit edin. Bu bilgi, kendinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl göründüğünüzü daha hızlı bir şekilde bilmenizi mümkün hale getirir.

Yükselen burç ASC (Ascendant) bulunması için gök günlüğü çizelgelerinden yararlanılır. Bu tablolar astrolog olmayanlar için anlamlandırılamayan karmaşık içeriklerden oluşur. Bu bilgilerden tam olarak faydalanmak için astrolojik olarak üst düzey bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bu konuda en garantili yöntemlerin başında bir astroloji uzmanından profesyonel hizmet almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Websitemizi de bu niyetle güvenle kullanabilir, yükseleninizi net bir kesinlikle hesaplayabilirsiniz.

1.Ev (yükselen burç) doğum anınızda mevcut lokasyonunuza göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca verilmiş olan addır. 12 evden oluşan sisteme göre çizilmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. Astrolojiyi takip etmeyenler çoğunlukla kendilerini Güneşin ifade ettiği burca göre tarif ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca başkalarının gözünde daha farklı biçimde görünebilirler. Çünkü dışarıdan görünüş kesinlikle yükselen burçla alakalıdır.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen hesaplama metotları ile alakalı araştırma yaparken kimi basit tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi hususunda net bilgi veren gösterildiği gibi basit bir yükselen burç bulma çizelgesi bulunmamaktadır oysa ki. Baktığınız herhangi bir cetvelde, coğrafi konum yok ve yalnızca Güneş burcunuz ve 2 saatte bir yükselen burç değişimi yapılıyorsa güvenmeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işleminde coğrafi konum bilgisi, yerel saat dilimi ve haliyle yaz/kış saati uygulaması kesin öneme sahiptir.

Web sitemizdeki yazılım sayesinde, herhangi bir astrolojik bilgiye sahip olmadan da 1. Ev konumunuzu bulabilirsiniz. Yapmanız gerekense oldukça basit. Tabi ki doğum saatinizi net bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Web sitemizdeki yükselen burç hesaplama formuna, doğum saatinizi doğduğunuz lokasyonu yazın, peşinden çıkan yükselen burcumu göster butonunu tıkladığınızda sonucu görebileceksiniz.

Hepimizin bildiği gibi, Güneş ışıklarından daha fazla yararlanmak amacıyla saatler belirli dönemlerde bir saat ileri veya geri alınır. Son yıllarda bizim ülkemizde bu ileri saat uygulaması sonlandırılsa bile, yükseleni hesaplanacak kişinin doğum yılında bu tür bir uygulamanın olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplar bu bilgiye göre yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

içerik nedir?
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri