Breaking News

Koronavirüs Türkiye’de 59 Can Aldı

Koronavirüsün etkisi her geçen gün artarken buna paralel olarak vaka ve ölüm sayısı da artış gösteriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam 23.00 civarında vaka ve ölüm sayısı hakkında kamuoyunu bilgilendiriyor. Fahrettin Koca dün akşam yaptığı açıklamada ise güncel vaka sayısını ve hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı.

Dr. Fahrettin Koca, dün akşam yaptığı açıklamada vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısındaki artışa dikkat çekti. Dün 561 yeni tanının konulduğunu ifade eden Koca, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 15 olduğunu dile getirdi. Dünkü verilerle birlikte bu zamana kadar koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 59’a yükselmiş oldu.

TOPLAM VAKA SAYISI 2433 OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün itibariyle yeni 561 vakanın daha olduğunu ifade ederek toplam vaka sayısının 2433’e ulaştığını da bildirdi. Dün yapılan toplam koronavirüs testi sayısının 5035 olduğuna dikkat çeken Koca, test sayısının her geçen gün arttığına da dikkat çekti. Şimdiye dek Türkiye’de toplam 27 bin 969 koronavirüs testi yapıldı.

Fahrettin Koca dün itibariyle sevindirici gelişmeleri de kamuoyuyla paylaştı. Buna göre koronavirüs tedavisi gören kişilerden 26’sının iyileşerek taburcu edildiğini ifade etti. Her geçen gün iyileşenlerin sayısının artacağına inandığını ifade eden Koca, vaka sayısının da tam tersi azalacağını dile getirdi. İnsanların dışarı çıkmaması gerektiğini ve bir süre daha evde durulması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

içerik nedir?
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri