Breaking News

Microsoft Paint

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanıma sunulan Microsoft Paint ücretsiz bir uygulamadır. Her yeni sürümde bulunmaktadır. Bu program ilk defa Microsoft tarafından geliştirilmiş ve sunulmuştur. Windows 10 sürümden sonra 3D özelliği de eklenmiştir. İşlevsel olarak basit bir uygulamaya sahiptir. Bu uygulama ile herhangi bir fotoğraf veya resmi Paint uygulaması ile açılıp ardından istenilen şekilde düzenleme yapılır.

Düzenleme yapmanın dışında kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için boş bir sayfa açılır ve üzerine istenen çizim ve şekiller eklenir. Grafik temelli olan kullanımı kolay bir yazılım olduğundan bilgisayar kullanıcılarını zorlamaz. Kullanabilmek için profesyonel olmaya gerek yoktur. Üzerinde bulunan menü seçenekleri kullanan kişi kolayca yönlendirir. Profesyonel olmasanız da kendinize ait bir tasarımınız, çiziminiz ya da krokiniz olabilir.

Siz de Microsoft Paint ürününe pratik bir şekilde sahip olmak için farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Paint geniş kapsamlı bir ürün olmakla birlikte Windows işletim sistemiyle birlikte etkili bir düzeyde kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkar. Bu ürün aynı zamanda pratik bir kullanım özelliğine sahip olduğundan dolayı söz konusu ürünün geniş bir alanda etkili bir şekilde kullanıldığını da ifade etmek mümkündür!

Microsoft Paint Menüleri

Paint yazılım programında birçok menü vardır ve her biri başka işlere yarar. Yeni menüsü; Paint’ de boş bir sayfa açmanızı sağlar. Aç menüsü; önceden oluşturmuş olduğunuz sayfayı ya da bilgisayarınıza kaydetmiş olduğunuz resmi açabilmenizi sağlar. Kaydet menüsü; düzenlemekte olduğunuz Microsoft Paint sayfasını kaydetmenizi sağlar. Farklı kaydet menüsü ile de düzenlediğiniz sayfayı bilgisayardaki başka yere kaydetmenizi ve ismini değiştirebilmenizi sağlar. Ya da üzerinde oynama yapacaksanız her ihtimale karşı bir kopyasını alabilirsiniz.

Yazdır menüsü ile oluşturduğunuz sayfanın ya da dosyanın çıktısını alabilirsiniz. Oluşturduğunuz sayfayı ve dosyayı e-postanıza gönderebilirsiniz. Dosyanızı masa üstüne arka plan olarak ayarlayabilirsiniz. Özellikler menüsü ile çalıştığınız sayfanın veya dosyanın genişlik, yükseklik, renk vs. gibi özelliklerini görebilirsiniz. Çıkış menüsünden çıkış yapabilir, son resimler kısmından ise en son kullandığınız ve çalıştığınız kısmı görebilirsiniz.

Microsoft Paint Giriş

Paint giriş menüsünde pano, resim, araçlar, şekiller ve renkler seçenekleri vardır. Pano ile sayfa üzerinde istediğiniz yeri kesebilir, kopyalayabilir ve yapıştırabilirsiniz. Resim menüsünde bulunan seç kısmı ile aynı şekilde resim üzerinde istediğiniz alanı seçebilirsiniz. Alanı seçerken istediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Alt kısmında bulunan şekiller doğrultusunda bir seçme yapılır. Örneğin; kare, dikdörtgen, daire ya da daha farklı şekillerde seçim yapılabilir.

Kırp seçeneği ile sayfada görünmesini istemediğiniz yeri kaldırabilirsiniz. Resim boyutunu yüksekli ya da genişlik açısından değiştirmek istiyorsanız yeniden boyutlandır seçeneği ile değiştirebilirsiniz. Döndür seçeneği ile Microsoft Paint ile hazırlandığınız resminizi 90 ya da 180 derece olacak şekilde sağa, sola ya da dikey yatay olarak döndürebilirsiniz. Araçlar menüsü ile resminizde istediğiniz tasarımı yapabilirsiniz. Kalem ile istediğiniz boyut ve genişlikte çizim yapabilir, yazı yazabilirsiniz.

Çizimi, yazınızı beğenmezseniz ya da resimde bulunan hoşunuza gitmeyen kısmı silebilirsiniz. Sayfanıza metin kısmında istediğiniz metni ekleyebilirsiniz. Büyütmek istediğiniz kısımları büyüteç yardımı ile büyütebilir, genişletebilirsiniz. Boya kutusundan renk seçebilir Mouse yardımı ile boyama yapabilirsiniz. Sol tuşla ilk seçtiniz rengi, sağ tuşla ikinci seçtiğiniz rengi sayfanızda kullanabilirsiniz. Oluşturduğunuz sayfada seçtiğiniz bir rengi damlalık seçeneği ile kullanabilirsiniz.

Microsoft Paint ile Görünüm

Oluşturulan resimler, çizgiler kısacası tasarımları istediğiniz şekilde görüntüleyebilirsiniz. Microsoft Paint görünüm menüsü 3 kısımdan oluşur. Yakınlaştırma, göster/gizle seçeneği ve görünüm menüsüdür. Yakınlaştır seçeneği ile oluşturduğunuz sayfayı uzaklaştırabilir veya yakınlaştırabilirsiniz. Kılavuz çizgisi, cetvel veya benzeri durum çubuklarını göster veya gizle seçeneği ile gizleyebilir ya da aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca Microsoft Paint görünüm menüsü ile oluşturduğunuz sayfayı ister tam boyutu ile ister de küçük boyutta görüntüleyebilirsiniz.

Tasarımınız tamamen sizin istediğiniz doğrultuda şekillenir. Oluşturmasından, düzenlenmesine ve görünümüne kadar sadece size ait olan bir tasarım oluşturmanızı sağlayan kullanımı kolay bu uygulama ile istediğiniz boyutta da görünüm alabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda Microsoft Paint ürününe olan talebin artış göstermesi farklı platformlar vasıtasıyla bu ürüne sahip olunmasını da mümkün kılar. Siz de https://enucuzlisans.com/ internet sayfası aracılığıyla bu ürüne pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

içerik nedir? yabancı dizi izle