Breaking News

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Bedenen dünyadan ayrılmış olan ruhlar ile faniler arasında bir bağ kurduğu iddia eden kişilere medyum denir. Bu isim ise Latincenin aracı anlamındaki ‘medium’ kelimesine dayanır ve dilimize Fransızcadan gelmiştir. Allah vergisi birçok özel yeteneğe sahip olan medyumların bu yetenekleri, son derece gelişmiş bilim ve teknoloji imkanlarına rağmen açıklanamaz. Ayrıca bir kişinin sonradan medyum olmasının imkanı yoktur.

Medyumlar Neler Bilebilir?

Sahip oldukları yeteneklerden dolayı, medyumların birçok konuyu bilebildikleri bilinir. Bundan dolayı da merak duygusu çok yüksek olan insanlar tarafından sıkça ziyaret edilirler. Bu ziyaretler ise genellikle insanların geçmişte yaşanan olayları veya gelecekte yaşanacakları bilmek istemeleridir. Medyumların bilebildikleri arasında en meşhur olanlar bu durumlar olsa da kayıp eşyaların yerlerini tespit etme ve işlenmiş suçların faillerini bilme gibi yetenekleri de mevcuttur.

Medyumların Yetenekleri

Medyumlar, doğuştan kazandıkları pek çok yeteneğe sahiplerdir ve bunlar sayesinde normalde yapılmasının mümkün olmadığı şeyleri kolaylıkla gerçekleştirebilirler. En önemli yetileri ise kötü büyülerin tespitini yapabilmeleri ve büyü bozma uygulamalarını gerçekleştirebilmeleridir. Bunun yanı sıra gelecekteki veya geçmişteki olayları görebilirler ve duru görü adındaki yetileri sayesinde olayların iç yüzünü görebilir ve gerçek nedenlerini öğrenebilirler. Ayrıca bir kişinin doğumunun gerçekleştiği saate ve o saat içerisinde yıldızların bulunduğu pozisyona göre kişinin hayatı hakkında çıkarımlarda bulunabilirler. Bu yeteneklerinin dışında medyumlar, iyi niyetin odağında bulunması şartıyla vefk yapmaları da mümkündür.

Medyumluk Nasıl Belli Olur?

Medyumluk yeteneklerine sahip kişilerde bazı belirtiler oluşacaktır ve bu belirtiler sayesinde medyum olunduğuna dair bir tespitte bulunulabilir. Bu belirtiler sezgilerin güçlü olması, duru görü yeteneğinin bulunması ve insan zihni ile iletişime geçebilmesi olarak kendisini gösterebilir. Bunun yanı sıra ruhlar ile iletişime geçişini korkusuzca yapabilmeli ve onlardan cevap alabilmelidir.

Bir Medyuma Hangi Şartlara Göre Güvenmek Gerekir?

Günümüz dünyasında insanları maddi ve manevi anlamda zarara uğratmayı amaçlayan ve kendi çıkarlarını gözeten birçok dolandırıcı bulunmaktadır. Bu kişiler bazen de kendilerini medyum olarak tanıtarak bunu gerçekleştirmişlerdir. Bundan dolayı da insanların medyumlara olan bakış açılarında bir değişme yaşandığı görülmüştür. Bir medyuma güvenmek için onun ifadelerine ve uygulamalarına bakmak, yeteneklerini görmek yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra bazı kişiler medyumluk eğitimi aldıklarına dair söylemlerde de bulunabilir. Medyumluğun bir kitabının veya okulunun olmamasından dolayı bu kişilere de inanılmaması gerekmektedir.

Medyumlar ve medyumluk hakkında merak ettiklerinize web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

içerik nedir? Ucuz Oyun Aşk Büyüsü