Breaking News

Elbistan Kayseri Çarşısı faaliyete başladı

Mehmet UZEL (KAHRAMANMARAŞ İGFA)
Afet bölgesinde bir ilk olan ve sosyal donatılarıyla önemli bir eksikliği giderecek olan Elbistan Kayseri Çarşısı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından rekor kısa bir sürede hayata geçirildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 5 bin metrekare alan üzerine 150 personel ve 15 iş makinesi ile 72 saat içerisinde 90 konteynerlik Elbistan Kayseri Çarşısı tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi, altyapısından, iç tesisatına, kanalizasyonundan elektrik tesisatına ve kilitli parkeden çevre düzenine kadar tüm çalışmaları tamamlayarak, hayata geçirdi.

ELBİSTAN KAYSERİ ÇARŞISI’NDA YÜZLER GÜLÜYOR

Başkan Büyükkılıç, deprem bölgesinde insanüstü bir gayretle Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman koordinesinde çalışan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin fedakâr ekiplerine teşekkür ederken, dükkânlarına yerleşen esnaflar da “Allah razı olsun, bizleri çok mutlu ettiniz, çok duygulandırdınız, emeğinizi Allah zayi etmesin” diyerek Başkan Büyükkılıç’a hem teşekkür hem de dua ettiler.

DÜKKÂNA YUMURTA TAŞIDI, TATLİ İKRAM ETTİ

Çarşıda esnafların yüzlerini güldüren Büyükkılıç, yaptığı telefon konuşmasında çarşıdaki bir dükkânda yumurta satışı da yapılması için talimat verdi. Dakikalar içerisinde yumurta sevki yapılırken, Büyükkılıç da hem satış yapılacak dükkâna yumurtaları taşıdı hem de depremzedelere dağıttı.

Büyükkılıç, esnaflara hayırlı işler dileyerek, “Önemli olan sahiplenmesi, yüzünün tebessüm etmesi, burada birbirine sahip çıkmasıdır. Allah’ın izniyle burası canlanır” dedi.

MİLLETVEKİLİ ÜNAL’DAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Çarşıda incelemelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, dükkânlarına yerleşen esnafla bir araya geldi. Esnaflara tatlı ikramında bulunan Büyükkılıç, ayrıca AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ile de çarşıyı gezdi. Milletvekili Ünal, “Kayseri Büyükşehir Belediyemize minnettarız, her an yanımızda oldu, Allah razı olsun. Bu çarşıyı da güzel bir şekilde inşa etti. O yüzden Memduh beye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir ekiplerinin 3 gün boyunca gece gündüz demeden tamamladığı Elbistan Kayseri Çarşısı içerisinde giyim, gıda, kuaför, bakkal, büfe, çay ocakları, kahvaltı salonları, mescid ve WC gibi yaşam alanları yer alıyor.